Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast |  
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Chocianowie

O instytucji

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Chocianowie jest samorządową jednostką organizacyjną. Siedziba biblioteki mieści się w Chocianowie, ul. Tadeusza Kościuszki 5. Bezpośredni nadzór nad biblioteką sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.

Do podstawowych zadań biblioteki należy:

Gromadzenie, opracowanie i przechowywanie materiałów bibliotecznych służących rozwijaniu czytelnictwa oraz zaspokajaniu potrzeb informacyjnych, edukacyjnych
i samokształceniowych, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów dotyczących własnego regionu, udostępnianie zbiorów na miejscu, wypożyczanie na zewnątrz, prowadzenie wypożyczeń i wymiany między-bibliotecznej, organizowanie czytelnictwa i udostępnianie materiałów bibliotecznych ludziom chorym i niepełnosprawnym „Książka na telefon”. Biblioteka, poza wypożyczaniem książek i audiobooków udostępnia prasę. Organizuje dla swoich użytkowników spotkania autorskie, tematyczne, zajęcia literackie i plastyczne, wystawy. Współpracuje z bibliotekami innych sieci, instytucjami i organizacjami w zakresie rozwijania czytelnictwa i zaspokajania potrzeb oświatowych i kulturalnych społeczności Miasta i Gminy Chocianów.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferty Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Chocianów oraz jej Filii w Chocianowie, Trzebnicach, Szklarach Dolnych i Parchowie.

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Biuletyn Informacji Publicznej

Imieniny